1. Co zrobić gdy zamek do drzwi jest uszkodzony?

  1. Zastanów się czy samodzielne kombinacje coś poprawią czy nie dojdzie do większych uszkodzeń?
  2. Zadzwoń po specjalistów bo ich doświadczenie i umiejętności mogą sprawić że wykonają naprawę całkiem bezinwazyjnie i nie poniesiesz kosztów większych niż konieczne

2. Zamek należy konserwować

  1. Warto raz w roku sprawdzić stan zamków.
  2. Wyczyścić  je z kurzu oczyścić  pędzelkiem i naoliwić , warto tez nastawić zawiasy drzwi żeby zamek trafiał dokładnie w otwór który jest na przeciw wkładki

3. Gdy zacina się zamek w drzwiach

Sprawdzić

Czy usterka jest w zamku , drzwiach, futrynie drzwi.

Zobacz czy zamek trafia w otwór w drzwiach czy nie trafia może wystarczy regulacja na zawiasach.

Zrobić: 

Jeśli drzwi się obsunęły to może wystarczyć podłożenie podkładek na zawiasach lub rozpiłowanie otworów w futrynie.

W następnej kolejności możemy przesmarować zamek środkiem w sprayu WD-40.

Jeśli to nie poprawi funkcjonowania zamka konieczny będzie jego demontaż, rozkręcenie i sprawdzenie czy nie jest uszkodzona jakaś część możliwa do wymiany. 

W sytuacji gdy okaże się, że  konieczna jest wymiana wkładki lub zamka i chcesz uniknąć trudności z doborem odpowiedniego zamka czy rozmiaru wkładki i prawidłowym montażem wezwij ślusarza z portalu wezwijfachowca.pl

4. Zagubienie klucza od zamka domowego

Sprawdzić

Przeanalizować, gdzie mogliśmy zostawić klucz i sprawdzić wszystkie możliwe miejsca. Posiadanie zapasowego klucza nie rozwiązuje sytuacji ze względu na ryzyko dostania się zagubionego klucza w niepowołane ręce.

Jeśli sie obawiasz niepowalanego gościa wtedy konieczna jest wymiana wkładki lub zamka na nowy.

ZROBIĆ

W sytuacji gdy zgubiony klucz był jedyny jaki posiadaliśmy w celu wymiany zamka konieczne będzie rozwiercenie zapadek starego zamka.

Zalecanym rozwiązaniem jest wezwanie ślusarza z portalu wezwijfachowca.pl

 

5. Co zrobić gdy nie możemy otworzyć drzwi mieszkania?

  • Przede wszystkim nie próbować otworzyć drzwi własnymi sposobami na siłę, gdyż można w ten sposób uszkodzić zamek lub złamać klucz. Najlepiej będzie skorzystać z pomocy certyfikowanego specjalisty, który otworzy zamek bez wyrządzania szkód, lecz czasem będzie wymagana wymiana zamka na nowy.

6. Jak dbać o zamki, wkładki, mechanizmy?

  • Nikt nie lubi sytuacji, zwłaszcza w pośpiechu, kiedy klucz zacina się z zamku, zamarzła wkładka w bramie garażowej, zaklinowany klucz. Warto korzystać regularnie ze specjalnych preparatów w sprayach, które usuwają drobinki wody, kurzu, zapobiega zamarzaniu.

7. Kiedy wymienić zamek / wkładkę w drzwiach?

  1. Zamek i wkładka zużywają się pod wpływem eksploatacji i warunków atmosferycznych. Jedne szybciej, drugie wolniej, ale prędzej czy później wymiana wkładki jest potrzebna.
  2. Po włamaniu bądź próbie włamania. Wymiana zamka w takiej sytuacji jest konieczna. Warto też pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, np łańcuchu do drzwi.
  3. Zgubione klucze – nie wiemy gdzie się znajdują, kto je znalazł. Może specjalnie ukradł i zaplanował ciche włamanie?
  4. Chęć poprawy bezpieczeństwa. Kupiłeś mieszkanie i nie ufasz poprzedniemu właścicielowi? Warto zmienić zamki na nowe.

8. Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie – jak rozwiązać ten problem

  1. Wybicie szyby, manipulacje przy zamku… Gdy nie możesz się wejść do samochodu, zrezygnuj siłowych rozwiązań, bo bezinwazyjne otwieranie aut bez żadnych uszkodzeń jest naprawdę możliwe!
  2. Wystarczy wiedzieć, co zrobić w sytuacji kryzysowej, kiedy zatrzaśnięty pojazdy nieoczekiwanie uniemożliwia wyruszenie w drogę i dostanie się do środka.

9. Nie wybijaj szyby w samochodzie gdy zgubiłeś klucz lub zatrzasnąłeś go w środku pojazdu.

  1. Zanim pochopnie narobisz szkód, pomyśl czy można to zrobić inaczej, nie wpadaj w panikę, są ludzie którzy niezwłocznie przyjadą do Ciebie i szybko otworzą drzwi pojazdu bez żadnych uszkodzeń.
  2. Są firmy które maja specjalistyczny sprzęt  i bezinwazyjnie dostana się do auta.
  3. Szukaj „pogotowia Zamkowego”

10. Nie możemy otworzyć drzwi samochodowych, zatrzasnęliśmy klucze?

  • Nowe samochody mają coraz bardziej skomplikowane zabezpieczenia antywłamaniowe, immobilisery, alarmy. W większości przypadków będzie wymagane wezwanie fachowca bądź dorobienie i zakodowanie klucza.